Lipenské Béčko skončilo na senzačním třetím místě!

Minulou sobotu odjeli hráči lipenského mužského florbalového B-týmu ke svému poslednímu turnaji do Uničova. Před poslední dvojicí zápasů bylo mužstvo na předposledním místě, ale střed tabulky byl nesmírně vyrovnaný. Stále jsme tak mohli doufat v posun až na třetí místo tabulky.

FBC Lipník B – FBC Playmakers Prostějov B 3:2
Do zápasu jsme nevstoupili dobře, Prostějov otevřel skóre zápasu již po půl minutě. Postupně narůstajícím tlakem jsme dokázali ještě před koncem první třetiny srovnat. Druhou třetinu jsme dokázali ovládnout, vstřelit dva góly a tím určovat tempo zápasu. Bohužel, těsně před koncem třetiny jsme se vlastní nedisciplinovaností dostali do oslabení. Toho soupeř po změně stran využil a dokázal snížit na 3:2. Dokázali jsme se ale koncertovat, fyzicky zamakat, hrát zodpovědně v obraně a za pomocí dobrých zákroků gólmana Mikešky uhájit těsný náskok.
Branky FBC Lipník B: Dohnal, Richtr, Vlček.

FBC Lipník B – FBC TJ Tatran Litovel 7:3
Druhý náš zápas měl zcela jiné tempo i vyznění. Byli jsme od začátku lepším týmem a dokázali se prosazovat. Dohnal dokázal zkompletovat hattrick už ve druhé třetině. Výbornými zákroky brankář Hamrozi dokázal likvidovat akce soupeře a celý tým spolupracoval. Pár minut po začátku třetí třetiny jsme vedli už 5:0 a zdálo se, že už se nemůže nic stát a dojdeme si pro jisté vítezství „s nulou“. S přispěním odrazu od našeho hráče se však soupeř dokázal prosadit a nastala přestřelka, kdy dvou minut padlo celkem 5 gólů, naštěstí však na obou stranách. Dokázali jsme tedy 100% uspět a nyní jsme museli čekat na vývoj dalšího zápasu.
Branky FBC Lipník B: Dohnal 4x, Novák 2x, Vlček.
———————————————————————————————————————————
Nyní jsme čekali na výsledek posledního zápasu přerovských Bisonů. Ti (naštěstí pro nás) nedokázali překvapit druhý tým tabulky FBC Uničov B a tím pádem došlo k rovnosti bodů mezi námi a Přerovem. Jelikož jsme během soutěže s Bisons Přerov dvakrát vyhráli a jednou prohráli, přeskočili jsme je v tabulce a umístili se tak celkově na třetím místě Olomouckého přeboru. Zakončili jsme tak letošní sezonu ziskem bronzového poháru.