Historie florbalového klubu FBC Lipník

Oddíl FBC Lipník vznikl dne 12.6.1998 ještě pod názvem Sokol Lipník nad Bečvou. Byl založen partou mladých kluků, kteří rádi hráli tento nový sport „florbal“ v okolí. Rozhodli se, že se přihlásí do florbalové ligy. V první florbalové sezóně 1998-1999 , kdy hráči sbírali zkušenosti, obsadil Sokol Lipník nad Bečvou v 5 Severomoravské lize mužů, 12 místo.

V ročníku 1999/2000 hráli stejnou 5 Severomoravskou ligu mužů dvě kategorie mužů s názvy FBC Cannibals Lipník, který skončil na 4 místě a FBC Lipník, který skončil na 2.místě. Dne 28.února 2000 byl oficiálně registrován florbalový klub FBC Lipník.

V ročníku 2000/2001 se cesty obou týmů museli rozdělit protože nemohli hrát oba naše mužské týmy stejnou soutěž. FBC Cannibals Lipník hrál 2 Jihomoravskou ligu a druhý tým FBC Lipník hrál 2. Severomoravskou ligu. Oba mužské týmy svou ligu vyhrály a postoupili do nejvyšších regionálních soutěží.  Junioři SBC Lipník skončili na 3 místě 1. Jihomoravskou ligu a starší žáci pod názvem ZŠ Osecká Lipník skončili na 15 místě v Severomoravské lize.

V sezóně 2001/2002 nové družstvo mladších žáků FBC Torpedo ZŠ Osecká Lipník n/B skončilo na 4 místě v 2. Severomoravské lize. Tým starších žáků FBC Lipník n/B vyhrál 2 Severomoravskou ligu a postoupili do 1 ligy. Junioři SbC Lipník vyhráli 2 Jihomoravskou ligu a postoupili do 2 ligy juniorů ČR. Muži FBC Lipník obsadili 7 místo v Severomoravské lize a FBC Cannibals Lipník vyhrálo 1 Jihomoravskou ligu a postoupili do 3 ligy ČR. Dne 31.5.2002 se po sérii jednání mezi týmy FBC Lipník n/B, 1. SbC Lipník n/B a FBC Torpedo ZŠ Osecká Lipník n/B sjednotily a do další sezóny vstoupí jako jeden klub FBC Lipník


Sezóna
2002/2003 byla pro FBC Lipník velmi úspěšná. Muži A vyhráli 3. ligu – divizi III a postoupili do 2. ligy. Muži B skončili na 7 místě v Severomoravské lize. Junioři obsadili 2. místo ve 2. lize – divizi III a díky odřeknutí účasti jednoho z kvalifikovaných týmů postoupili do 1. ligy. Starší žáci si přes divizi III Jihomoravské ligy a následnou kvalifikací vybojovali účast na Mistrovství republiky, kde skončili na konečném 10. místě. Mladší žáci skončili na 10 místě v 1 Severomoravské lize. První sezóna družstva juniorek, které statovalo v lize juniorek Morava a skončili na 7 místě. 


Ligový ročník
2003/2004 se zapsal do historie klubu černým písmem. Muži A nedokázali dovést slibně se rýsující sezónu ve 2. lize a nakonec sestoupili do 3. ligy divize III. Totéž postihlo družstva mužů B v Severomoravské lize, juniory v 1. lize a mladším žákům v Severomoravské lize. Jméno klubu tak zachraňovali starší žáci 4. místem v Jihomoravské lize a juniorky FBC Pitbulky Lipník skončily 5. místem v 1. Lize juniorek.

V sezóně 2004-2005 muži A obsadili 12 místo v 3 lize ČR, muži B obsadili 12. místo v Severomoravském přeboru. Junioři skončili na 8 místě místě v 2 lize Juniorů Starší žáci 5.místo v Severomoravském přeboru a FBC Pitbulky Lipník 5 místo v lize juniorek. Na mezinárodním turnaji Prague Games 2005 v kategorii G18 obsadily Juniorky FBC Lipník 2 místo.

V ligovém ročníku 2005-2006 odešla hrát většina hráčů do okolních týmů Přerova a Hranic a poskládaný jeden mužský tým FBC Cannibals Lipník skončil bez bodu na 13 místě v Severomoravské lize mužů. Juniorky FBC Pitbulky Lipník obsadili 5 místo v 1 lize juniorek. Stejný tým vyhrál mezinárodni florbalový turnaj Prague games 2006 v kategorii juniorek G18. Tým žákyň obsadil 2 místo v lize žákyń severní Moravy.

V sezóně 2006-2007 hráli týmy FBC Lipník takto: muži v Severomoravském přeboru skončili na 10. místě , junioři skončili na 6 místě v 3 lize dorostenců, starší žáci skončili na 10 místě s Severomoravké lize starších žáků, mladší žáci vyhráli Severomoravskou ligu mladších žáků, Elevové skončili na 6 místě v Severomoravské lize elevů, žákyně 3 místo v Severomoravské lize žákyń. Juniorky FBC Pitbulky Lipník skončily na 4 místě v 1 lize juniorek.

Sezóna 2007-2008 byla pro muže FBC Cannibals Lipník úspěšná, skončili na 4 místě v Olomoucké lize mužů. Junioři hráli 3 ligu juniorů a skončili na ?? místě. Starší žáci, mladší žáci a elevové FBC Lipník hráli Olomouckou ligu svých kategorií. Dívčí kategorie starších žákyň hráli ligu žákyň severní Moravy kde skončili na 7. místě. FBC Pitbulky Lipník skončily na 7 místě v 1 lize juniorek, ženy FBC Lipník hráli 2 ligu žen.

V sezóně 2008-2009 obsadil tým mužů FBC Hunters Lipník 4 místo v Olomoucké lize mužů a druhý tým FBC Cannibals Lipník 3 místo v Olomoucké přeboru mužů. Junioři FBC Lipník obsadili 12 místo v 3 lize juniorů. Mladší žáci hráli Olomouckou ligu mladších žáků. Juniorky FBC Pitbulky Lipník skončily na 5 místě v 1 lize juniorek.

V sezóně 2009-2010 Petr Dadej bývalý sektretář FBC Lipník založil nový oddíl „Florbalovou školu Teiwaz“. Díky odlivu hráčů a hráček nehrála za náš klub v tomto ročníku žádná mládežnická kategorie ligu Olomouckého kraje. Hrála jen kategorie Juniorek FBC Pitbulky Lipník a obsadili v 1 lize juniorek 10 místo. Ženy FBC Lipník obsadily skvělé 3 místo v 3 lize žen. Muži Cannibals Lipník v Olomouckém přeboru mužů obsadili 3 místo a druhý tým mužů FBC Hunters Lipník 8 místo v Olomoucké lize mužů. Na ZŠ Osecká se formoval. Pod trenérským vedením Šromoty vznikal nový florbalový tým přípravky a elevů pod ZŠ Osecká. Ten obsadil v Orelské lize 3 místo. Na turnajích Florbalky v Ostravě, kde hráli kvalitní soupeři z Ostravy, Havířova a Vsetína, jeden turnaj vyhráli a druhém skončili stříbrní.

V nové sezóně 2010-2011 začaly hrát tyto bývalé školní mládežnické týmy pod vedením trenéra Šromoty za FBC Lipník v lize Olomouckého kraje. Elevové odehráli 7 turnajů-28 zápasů (15 vyhráli,5x remizovali a 8x prohráli) celkově skončili na turnajích:1x 1.místo, 4x 2.místo, 2x 3.místo. Tým mladších žáků pod názvem FBC Jestřábi Lipník pod vedeném pana Šromoty hrál 9 turnajů- 31 zápasů (23 vyhráli,2x remizovali a 6x prohráli) celkově skončili na turnajích: 3x 1.místo, 4x 2.místo, 1x 3.místo. V této sezóně hrál i druhý tým mladších žáků pod názvem FBC Tygři Lipník, který vedl Petr Dadej pod ZŠ Hranická. Ten na 7 turnajích jen 1 vyhrál a jednou remizoval hlavně díky malému počtu hráčů a nepravidelným tréninkům a skončil na všech turnajích na posledním místě. Starší žáci v první sezóně ligy Olomouckého kraje a skončili na 6 místě. Junioři FBC Lipník také v první sezóně obsadili 6 místo v 3 lize junorů. Muži FBC Cannibals Lipník skončili na 10. místě v Ol. Přeboru mužů a druhý týmy FBC Hunters Lipník 11 místo v Olomoucké lize mužů. Ženy FBC Lipník vyhráli 2 ligu žen a vybojovali si v baráži postup do 1 florbalové ligy žen.

Sezónu snů 2011-2012 hrál tým Mladších žáků, trenér Šromota, kteří v Olomoucké lize mládeže na 8 turnajích odehráli 28 zápasů (17 vyhráli,3x remizovali a 4x prohrál). Celkově díky vyrovnaným zápasům na všech turnajích, kdy na většině turnajích rozhodovalo vzájemné skóre mezi soupeři, obsadili na turnajích:7x 1.místo a jen 1x byli na druhém místě. Starší žáci vedeni trenérem Chytilem obsadili skvělé v 5 místo v lize Ol. kraje. Muži FBC Cannibals Lipník obsadili 7 místo v Olomouckém přeboru mužů. Juniorky FBC Lipník obsadili nádherné 4 místo v 1 lize juniorek a ženy FBC Lipník skončily na 7 místě ve florbalové 1 lize žen. Olomoucká florbalová unie uspořádala v tomto ročníku pro týmy těch nejmenších přípravek dva turnaje. Náš tým vedený panem Šromotou trénující pod ZŠ Oceká na prvním turnaji v Olomouci skonči na děleném 1-2 místě s týmem Přerova díky vzájemné remíze 4:4 ve finále tunaje a stejnému skóre. Na druhém tunaji neponechali naši nejmenší borci nic náhodě, všechny soupeře porazili a turnaj zaslouženě vyhráli. Skvělé výsledky mladších žáků pokračovali na Vanočním turnaji v Hodoníně jsme prohráli ve finále v týmem Škorpióní Ostrava 2:6. Druhý turnaj v červnu v Hodoníně jsme ve finále turnaje porazili starší žáky Hodonína a turnaj jsme vyhráli. Díky těmto skvělým výsledkům jeli mladší žáci FBC Lipník na největší mezinárodní florbalový turnaj v ČR na Prague Games. Ve skupině jsme porazili Spartu Praha 7:6, Maďarský Phoenix Fireball 5:2 a v posledním zápase jsme prohráli se Švédským týmen IBK Goteborg 1:5. Díky druhému místu ve skupině jsme hráli až druhé kolo play-of s Pražským klubem Wizard DDM. Kluci vlétli na soupeře s chutí a vyhráli 5:2. V osmifinále jsme narazili na tým Bulldog Brno. Skvěle vyrovnané utkání skončilo 2:2 a prohráli jsme až na nájezdy.

V sezóně 2012-2013 hrál za mládežnické kategorie v lize Ol. kraje jen tým mladších žáků vedeným trenérem Šromotou. Celkem odehrál 8 turnajů- 32 zápasů (25 vyhráli,2x remizovali a 5x prohráli) celkově na turnajích obsadili:4x 1.místo, 4x 2.místo. Starší žáci FBC Lipník vedení trenérem Chytilem skončili na zaslouženém 3 místě v lize Ol. kraje. Muži FBC Cannibals Lipník se umístili na 8 místě v Ol. přeboru mužů. Juniorky FBC Lipník obsadili 4 místo v 1 lize juniorek a ženy FBC Lipník skončili na 4 místě ve florbalové 1 lize žen. Na konci ročníku přešly juniorky a ženy FBC Lipník s vidinou velkých ale nenaplněných slibů od Petra Dadeje pod Florbalovou školu Teiwaz. Tým přípravky pod ZŠ Osecká vedená trenérem Šromotou vyhrál první ročním vánočního turnaje „O pohár starosty města Uničov“. Nově vzniklé turnaje ligy Teiwaz, kdy na turnaje přijedou kroužky škol z Hranic, Lipníka a Přerova, vyhrávali naši nejmenší hráči takovým rozdílem, že nás na poslední turnaj ani nepozvali. Díky skvělým výsledkům starší žáků a elevů jeli tyto oba týmy na mezinárodní florbalový turnaj Open Game do Brna. Tým starších žáků vedený trenérem Chytilem s jednou dívkou v poli porazil ve skupině Wizards Praha 7:2, Hatrick Brno 9:3 a prohrál s Tatranem Střešovice 11:2. Díky druhému místu ve skupině narazili v play-of na soupeře FBC jablonec, který porazili 6:1. V osmifinále jsme prohráli s týmem FBK Realstick Vosy Praha 3:2 až na nájezdy. Elevové vedení trenérem Šromotou hráli ve skupině proti FBS Olomouc 3:3, druhé utkání proti WOW Vítkovice jsme prohráli 1:9, ve třetím utkání jsme prohráli proti Black Angels Praha 4:8 a v posledním proti Sokolu Bulivers Brno 0:5. Čtvrté místo bylo zklamáním, ale v 1 kole play-of jsme porazili Pink Dragons Heřmanův Městec a my vyhráli 7:3. V osmifinále turnaje jsme porazili FC Bučis team Praha v poslední vteřině utkání 3:2 ale v čtvrtfinále jsme prohráli s Remedicum Ostrava 11:0.

V sezóně 2013-2014 sice nehrály kategorie žen, ale rozrostly se mládežnické kategorie. V lize Olomouckého kraje hrál tým přípravky trenér Šromota 23 zápasů (21x výhra, 2x prohra) celkově skončili na turnajích:6x 1.místo, 2x 2.místo. Elevové trenér Šromota hráli 9 turnajů 36 zápasů (24x výher, 6x remíza, 6x prohra) na turnajích skončili:4x 1.místo, 3x 2.místo, 3x 3 místo. Mladší žáky trénovali Němeček a Zdráhal. Na 8 turnajích32 zápasech (15x výhra, 3x remíza, 14x prohra) na turnajích skončili:1x 1.místo, 1x 2.místo, 3x 3 místo a 4x 4.místo . Starší žáky FBC Lipník trénovali Ondra a Tomáš Šlosaři skončili na 5 místě v Olomoucké lize. Dorostenci FBC Lipník v 2 lize juniorů obsadili 6 místo a muži FBC Cannibals Lipník obsadili v Olomouckém přeboru 9 místo. Tým přípravky obhájil vítezství na vánočním turnaji o putovní pohár města Uničova. Týmy přípravky a elevů vyhrál kvalitně obsazen vánoční florbalový turnaj Teiwaz v Hranicích, kdy porazily postupně všechny své soupeře.

V sezóně 2014-2015 i v následujících letech se nepodařilo poskládat kategorie starších žáků a dorostenců a tak hráli tito hráči za týmy Teiwaz Hranice nebo Spartak Přerov. V lize Olomouckého kraje za mládežnické kategorie hrála přípravka trenéři Katka a Honza Šromotovi 9 turnajů 36 zápasů (30x výhra, 1x remíza, 5x prohra) na turnajích skončili:6x 1.místo, 3x 2.místo. Elevové trenéři Němeček a Uhlíř 35 zápasů ( 24x výhra, 4x remíza, 7x prohra) na turnajích skončili:2x 1.místo, 6x 2.místo, 1x 3. místo. Mladší žáci trenér Jan Šromota starší 35 zápasů (24x výhra, 5x remíza,6x prohra) na turnajích skončili: 5x 1.místo, 1x 2.místo, 2x 3.místo, 1x 4.místo. Muži FBC Cannibals Lipník skončili na 7 místě v Ol. přeboru mužů a postoupili do Ol. Ligy mužů. Tradiční vánoční turnaj přípravek o putovní pohár starosty města Uničova skončili naši nejmenší hráči třetí, když porazili 6.2 v boji o třetí místo tým Uničova. Ve finále porazila Ostrava tým Šternberka 8:1. Na 1 ročníku turnaje o pohár starosty města Hranic, tým přípravky z 10 týmů skončil na 3 místě a tým elevů turnaj vyhrál. Na florbalové turnaji o putovní pohár starosty města Přerova hráči přípravky při účasti 9 týmů turnaj vyhráli a tým elevů skončil na 5 místě. Poslední turnaj v Hodoníně při účasti 9 týmů z celé Moravy tým přípravky FBC Lipník turnaj vyhrál bez jediné porážky. Mladší žáci jeli na jednodenní turnaj o putovní pohár města Paskova. Z 8 týmů vybojovali 3 místo když v boji o tuto příčku porazili tým FBC Tiggers Poruba 5:4. Hráči ml. žáků se zůčastnili 4 denního florbalového turnaje Open Game v Brně. Ve skupině jsme porazili FBC Slavkov 2:1, Hattrick Brno 5:0, Spartu Praha 8:4, Štěpánkovice 5:0. Skupinu jsme vyhráli a v prvním kole play-of jsme porazili tým z Holešova 7:2. Ve čtvrtfinále turnaje jsme ale nestačili na tým Bonusie Ostrava a my prohráli 5:1

V sezóně 2015-2016 jsme přihlásili do Olomoucké soutěže mužů nový tým FBC sokol Týn-Lipník. Tento tým kluků poskládaný z cvičenců Sokola Týn a mladých hráčů, věkem ještě juniorů, kteří chtěli hrát na náš klub skončil v 1. sezóně na 6. místě. Druhý stabilní tým mužů FBC Cannibals Lipník hrál Olomouckou ligu mužů, kde se i přes návrat několika zkušených borců týmu nedařilo a skončil na 11. místě. V Olomoucké lize mládeže hráli týmy mladších žáků, elevů a přípravky. Přípravka trenérka Kateřina Šromotová celkem 8 turnajů 32 zápasů (17x výhra, 6x remíza, 9x prohra) na turnajích skončili:2x 1.místo, 2x 2.místo, 3x 3.místo a 1x 4. místo. Elevové trenéři Martin Němeček a Honza Šromota celekm 35 zápasů ( 26x výhra,9x prohra) na turnajích skončili:4x 1.místo, 4x 2.místo, 2x 3. místo. Mladší žáci trenér Jan Šromota starší 35 zápasů (26x výhra, 5x remíza,4x prohra) na turnajích skončili: 5x 1.místo, 4x 2.místo, 1x 3.místo. Přípravka na turnaji O Putovní pohár starosty města Přerova sokončila v play of. Hráči elevů na stejném turnaji skončili na 2 místě. Hráči elevů a ml. žáků se zůčastnili 4 denního dlorbalovégo turnaje Hummel Open Game v Brně. Tým elevů porazil ve skupině Spartu Praha 11:0, FBC Juventus Odry 4:1 a prohráli s týmy Sokol Gulivers Brno 2:3 a s celkovým vítězem turnaje Snipers Black z Bratislavy 4:0. Ve skupině skončili na 3 místě a v prvním kole play off hráli opět s týmem Sokol Gulivers Brno a i když se snažili sebevíc, prohráli se soupeřem 2:7. Tým mladších žáků ve skupině vyhrál nad týmem Židenice Brno 6:2, týmem JeMoBu 10:0, FBC Liberec Black 3:1 a prohrál s týmem FBC Bučis 0:4. V tabulce jsme skončili na 2 místě. V prvním kole play off jsme porazili tým FBŠ Plzeň 10:4. Ve druhém kole jsme ale narazili na našeho známého soupeře FBC Uničov a i když jsme bojovali prohráli jsme nakonec 1:6. Jako každý rok si mohli vyzkoušet v měsících květnu a červnu zahrát si na asfaltovém hřišti inline hokej. Nejmenší hráči se naučili bruslit a ti větší po malém tréninku kde trenéří Šromotovi vysvětlili hráčům pravidla a odlišnosti oproti florbalu, zahráli si pěkný inline hokej.

V sezóně 2016-2017 tým mužů FBC Sokol Týn-Lipník skončil v na 7. místě v Olomouckém přeboru mužů. Druhý stabilní tým mužů FBC Cannibals Lipník hrál Olomouckou ligu mužů, kde se týmu opět nedařilo a skončil na 11. místě. V Olomoucké lize mládeže hráli týmy starších žáků,mladších žáků, elevů a přípravky. Přípravka FBC Traweko Lipník trenérka Katka Šromotová celkem  9 turnajů 39 zápasů (17x výhra, 2x remíza, 20x prohra) na turnajích skončili:  2x 2.místo, 3x 3 místo, 4x 4 místo  Elevové FBC Lipník  trenéři Jan Šromota ml.35 zápasů ( 15x výhra, 1x remíza, 20x prohra) na turnajích skončili: 1x 2.místo, 5x 3.místo, 2x 4. místo, 1x 5 místo. Mladší žáci trenér Martin Němeček  35 zápasů (12x výhra,1x remíza, 23x prohra) na turnajích skončili: 1x 2.místo, 1x 3.místo, 5x 4.místo, 2x 5.místo. Starší žáci FBC Zeal Lipník trenér Jan Šromota st. obsadili v Olomouckém přeboru 3 místo a vybojovali si postup do ligy Olomouckého kraje. Hráči elevů FBC Lipník doplněni o hráče přípravky jeli začátkem června na mezinárodní florbalový turnaj Ostrava Cup. Ve skupině jsme hráli s týmy Vítkovic, Buldogs Brno a Polského týmu Opole. I když jsme minimálně v jednom zápase sahali po bodu, nestalo se tak a ze čtvrté pozice jsme v prvním kole play off nastoupili proti třetímu týmy z jiné skupiny týmu Slovan Havířov. Tým elevů už od prvních minut nenechal nic na náhodě a soupeře přehrával ve všech směrech a díky skvělé hře celého týmu jsme vyhráli 8:1. Ve čtvrtfinále turnaje jsme narazili na Florbal Top Team a  začal pravý florbalový zápas, kdy jedna akce střídala druhou se skvělými zákroky gólmanů na obou stranách. V naší bráně Matěj Bruss dokázal chvílemi dovádět soupeře k slzám a díky tomu jsme prohrávali v poločase jen o gól 2:3. V druhé polovině zápasu ale asi trošku dolehla na tým turnajová únava a chybělo štěstíčko, a tak zápas a celý turnaj skončil prohrou 4:8. Starší žáci FBC Lipník se zúčastnili 4 denního florbalového turnaje Hummel Open Game v Brně. Ve skupině jsme prohráli s týmy z Hradce Králové 2:6 s Tatranem Střešovice 1:11 a Buldogs Brno 3:5. V zápase proti Snipers Třebíč jsme vyhráli 4:1. Ve skupině jsme skončili na 4 místě a v prvním kole play-of jsme hráli proti týmu Sparta Praha Blue a i když byl zápas vyrovnaná, prohráli jsme 1:7 a turnaj pro nás skončil. Jako každý rok si mohli děti vyzkoušet v měsících květnu a červnu zahrát si na asfaltovém hřišti inline hokej. Jelikož se sešla sestava co chodila i předešlé roky a tak ti co přišli si zahráli pěkný inline hokej.

V sezóně 2017/2018 muži hráli jen týmem FBC Cannibals Lipník a v přeboru Olomouckého kraje skončili na 5. místě. Mládežnické týmy přípravky, elevů, mladších žáků, starších žáků a dorostenců, hráli ligu Olomouckého kraje. Přípravka FBC Traweko Lipník, trenérka Katka Šromotová. Odehráli 9 turnajů z toho bylo 25 výher, 8 proher a 1 remíza. Mladý tým elevů FBC Lipník poskládaný napůl s týmem z Loukova, trenéři Jan Šromota ml. a Marek Malíř. Na 9 turnajích vybojovali 12 výher, 21 proher a 1 remízu. Mladší žáci FBC Lipník, trenér Martin Němeček. Tým na 10 turnajích 21 zápasů vyhráli, 17 prohráli a jeden remizovali. Starší žáci FBC Zeal Lipník, trenér Jan Šromota. V tabulce ligy skončili na 5 místě, 13 výher, 7 proher a 2 remízy. První sezóna dorostenců FBC Lipník, trenér Jan Šromota. V sezóně hráli se staršími žáky a šlo hlavně o sbírání zkušeností. Skončili v lize na 11 místě. Florbalového turnaje Ostrava cup se zúčastnili týmy Přípravky, elevů a mladších žáků. Nejmenší tým přípravky hrál na turnaji společně s týmem FBC Hranic. V základní skupině porazili Sikol Gulivers Brno 9:1, FBC Ostrava 19:1. a prohráli s týmem FBC Karviná 10:2. V prvním zápase play off porazili tým Jablunkova 8:6. Bohužel v rozhodujícím zápase o postup mezi nejlepších 8 týmů nám chybělo trošku štěstí a my prohráli na nájezdy s týmem Hattrick Brno 3:4. Mladý tým elevů FBC Lipník v základní skupině prohrál s týmy FBC Jablunkov i Gulivers Brno, jen v posledním zápase remízoval s týmem z Bílovce 2.2. V prvním kole naši kluci narazili na tým z Vítkovic a prohra v zápase poslala kluky domů. Mladší žáci FBC Lipník ve skupině porazili tým FBC Poruba 7:4, UKS Warszawa 7:0 a v posledním zápase prohráli s týme z Židenic 2:7. V prvním kole play off porazili s napínavém zápase tým Petrovic 3:2 Bohužel jako přípravce i mladším žákům v boji o čtvrtfinále došly síly a mezi posledních 8 týmů se nedostali. Starší žáci se zúčastnili mezinárodního florbalového turnaje Hummel Open Game v Brně.V základní skupině jsme porazili Sokol Gulivers Brno 6:1, Pardubice 4:2 a Šumperk 3:2. a prohráli jsme s Tatranem Střešovice 1:6. Druhé místo ve skupině nám určili do prvního kola play off Litevský celek Rubene KSS. První půli zápasu jsme soupeře drželi v obranném pásmu, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Soupeř 8 vteřin před koncem první půle nám dal z rychlého brejku gól. V druhé půli jsme měli opět mnoho šancí na vstřelení gólu, ale soupeř trestal naše chyby z rychlých brejků. František Nakielný dal sice gól v našem oslabení, ale to na výhru a další postup to nestačilo.

Sezóna 2018/2019 začala jako každoročně příměstským florbalovým soustředěním mládeže poslední týden prázdnin, tentokrát v nově postavené Městské sportovní hale v Lipníku. Tým mužů FBC Cannibals Lipník v nové sezóně v přeboru Olomouckého kraje vybojoval 3. místo. Mládežnické týmy přípravky, elévů, mladších žáků odehráli turnajovým způsobem ligu Olomouckého kraje, ve které se nezapisovali výsledky zápasů. Přípravka FBC Lipník, trenérka Katka Šromotová, odehráli 10 turnajů. Mladý tým elevů FBC Traweko Lipník poskládaný napůl s týmem z Loukova, trenéři Jan Šromota a Marek Malíř odehrál 9 turnajích. Mladší žáci FBC Lipník, trenér Martin Němeček odehráli 10 turnajů. Starší žáci FBC Lipník, trenér Jan Šromota ml a Martin Němeček, v tabulce ligy Olo. Kraje obsadili 10 místo. Dorostenci FBC Zeal Lipník skončili v 2 lize dorostenců na 8 místě trenér Jan Šromota ml. Na konci sezóny se domluvili zakládající členové FBC Lipník, že příští sezónu 2019-2020 budou hrát veteránskou ligu OL a MS kraje kategorie 35+. Tým elevů se zúčastnili turnaje Ostrava cup. Ve skupině prohráli s týmy Florbal Vsetín 2:5, ČPP Bystoň Group Ostrava 3:6, Paskova 3:12 a Znojma 2:4. v prvním kole play off jsme porazili polským týmem UKS Bankowka Zielonka 5:2. Ve druhém kole jsme prohráli proti týmu z Mohelnice 13:2. Tým dorostenců odehrál turnaj Open game Brno. V základní skupině vyhráli nad týmy ASK Lovosice 4:1, Sokol Husovice 6:0, Sokol Syrovice 6:0 a prohráli s Technology florbal MB 1:6. V první kole play off pošetřili síly, ale ve druhém kole smolně prohráli na neproměňování šancí proti týmu z Turnova 1:2.

Sezóna 2019/2020 začala jako každý rok příměstským florbalovým soustředěním mládeže poslední týden prázdnin. Muži po náročné letní přípravě odehráli 4 zápasy v poháru Českého florbalu. Všechny zápasy prohráli,ale jednu i dvě třetiny řádně trápili celky z vyšších soutěží. Bohužel sezóna byla předčasně ukončena v březnu novým typem coronaviru covid 19. Muži FBC Cannibals Lipník nepoznali v lize Olomouckého přeboru hořkost porážky a postoupili do Ligy Ol kraje. Mládežnické týmy přípravky, elévů, mladších žáků odehráli turnajovým způsobem ligu Olomouckého kraje, ve které se nezapisovali výsledky. Přípravka FBC Lipník, trenéři Aleš Bezděk a Radim Symerský, odehráli 8 turnajů. Tým elevů FBC Traweko Lipník, trenéři Jan Šromota a Petr Novák odehrál 7 turnajů. Mladší žáci FBC Lipník, doplněný kluky z Loukova trenéři Lubomír Grondol a Marek Malíř odehráli 8 turnajů. Starší žáci FBC Lipník trenér Martin Němeček skončili na 8 místě v lize Ol. Kraje. Dorostenci FBC Zeal Lipník trenéři Jan Šromota a Ondřej Kulda skončili na 5 místě. Tým veteránů FBC Lipník skončil v nedohrané lize na 3 místě. Od poloviny března do poloviny května nebyly tréninky kvůli covid 19. Tréninky jsme posunuli do konce školního roku. V srpnu jeli starší žáci FBC Lipník na přesunutý turnaj Ostrava cup. Ve skupině prohráli s týmy JeMoBu 2:3, Troopers 2:5 a remízovali s týmy Frenštátu a Havířova shodně 2:2. V prvním kole porazili 10:0 tým Ostravy jih a ve druhém kole prohráli opět s týmem Troopers 1:8. Mladší část mužů s Katkou jeli v srpnu na turnaj Hornets cup v Rožnově. Ve skupině vyhráli všechny zápasy s týmy Warriorsi 6:1, Zlín 7:2, IBK Zkrojeno 4:3. V play off 1. kola porazili Snus team 5:2, ve druhém tým domácího Rožnova porazili až na nájezdy 3:2. Ve čtvrtfinále bohužel prohráli 3:4 s týmem Flying stars.

Sezóna 2020/2021. Letní přípravou mužů a soustředěním mládeže začala nová sezóna. Muži a veteráni v 1 kole poháru ČF v Rožnově v 1 utkání porazili po velkém boji FBC Frýdek Místek 2:1. V ostatních zápasech s týmy z vyšších soutěží soupeře dlouho trápili, ale odešli poraženi. Prohry s FBS Olomouc 2:3, FBC Přerov 2:7 a s týmem z Rožnova 2:4. Postup do 2 kola proti diviznímu týmu 1 FBK Eagles Orlová na domácí palubovce jsme po nervózním začátku a skvělém konci utkání prohráli 2:8. Všechny kategorie FBC Lipník rozehrály novou sezónu několika zápasy a turnaji, ale v polovině října opět vláda zakázala tréninky a turnaje kvůli covidu. Muži FBC Cannibals ze svých 4 zápasů vyhráli 3 zápasy. Muži B odehráli 2 zápasy. Přípravka FBC Lipník, trenéři Aleš Bezděk a Radim Symerský, odehráli 2 turnaje. Tým elévů FBC Traweko Lipník, trenéři Jan Šromota a Petr Novák odehrál 2 turnaje. Dva týmy Mladší žáků FBC Lipník, doplněný kluky z Loukova trenéři Ondřej Kula, Václav Venclík a Marek Malíř odehráli 2 turnaje. Starší žáci FBC Lipník jsme letošní sezónu neměli. Dorostenci trenér Martin Němeček odehráli 2 zápasy ve kterých remizovali s týmy Uničova a Olomouce. Tým veteránů FBC Lipník své první 2 zápasy s přehledem vyhrál. Covidová pauza byla do začátku dubna. Od dubna jsme s dětskými kategoriemi chodili na pěší výlety po okolí Lipníka, Od měsíce května po zrušené sezóně jsme obnovili tréninky na hale a v červnu bylo i pár inline hokejových tréninků. Junioři a dorostenci FBC Lipník odehráli skvěle florbalový turnaj Open Game v Brně. V základní skupině skončili o skóre na 3 místě. V play Of skončili v osmifinále prohráli s Tatranem Střešovice 1:4. Mladý část mužů FBC Lipník odehráli turnaj Hornets Cup v Rožnově. Ve skupině všechny zápasy prohráli, ale v play Of prohráli až v nedělním čtvrtfinále.

Sezóna 2021/2022. Letní přípravou mužů a soustředěním mládeže začala nová sezóna. Muži A s veterány si v 1 kole poháru ČF pořádaného v Lipníku zahráli kvalitní zápasy proti týmům z Orlové, Českého Těšína, Domaslavic a Rožnova p/R. FBC Cannibals Lipník v lize Olomouckého kraje skončili na 5 místě. Muži B v Olomoucké soutěži s mladými hráči na 3 místě. Přípravka FBC Lipník, trenéři Aleš Bezděk a Radim Symerský, odehráli 7 turnajů. Tým elévů FBC Lipník, trenéři Jan Šromota a Petr Novák odehrál 8 turnajů. Mladší žáci FBC Traweko Lipník, trenéři Honza Šromota a Petr Novák odehráli 7 turnajů. Starší žáci FBC Traweko Lipník trenéři Václav Venclík a Ondřej Kulda, doplněni mladšími žáky skončili v přeboru Olomouckého kraje na 11 místě. Dorostenci FBC Zeal Lipník trenér Martin Němeček skončili v lize Olomouckého kraje na 4. místě Tým veteránů FBC Lipník vyhrál ligu veteránů a jako vítěz ligy pořádal v Lipníku v dubnu Mistrovství ČR Veteránů, ve kterém skončili na 5 místě. Muži s juniory FBC Lipník odehráli skvěle florbalový turnaj Open Game v Brně. V základní skupině prohráli s Rožnovskými legendami 3:5, IBK Tomcatsh 4:7, remizovali 3:3 FBK Patrioti Rosice a vyhráli 3:2 nad Spojenými síly. V tabulce skončili na 2 místě. V 1. kole play off porazili tým SBK KKobry 7:3. Ve 2 kole prohráli s celkovým vítězem turnaje Kladenským expresem 1:9. Turnaj Hornets Cup v Rožnově se ve skupině vyvíjel podobně. Výhra nad týmy Suspenzoři Zlín 7:3, FK Sýrové 11:0 a prohráli 2:3 s Warriorsi. V prvním kole play off vyhráli nad týmem Střítež nad Bečvou 4:3 na samostatné nájezdy. Ve 2 kole prohráli 1:2 s týmem Reaktors, který prohrál na nájezdy ve finále celého turnaje.

Sezóna 2022-2023. Muži FBC Cannibals Lipník odehráli v Olomouci 1. kolo poháru Českého florbalu. Soupeři ve 4. zápasech byly týmy z vyšších soutěží a to 1. FBK Eagles Orlová, FBC Letka, FBS Olomouc a FBC Kovo KM Frýdek Místek. Jako každý rok, tak i letošní jsme pořádali florbalový camp mládeže týden před začátkem nového školního roku, kde děti formou her a zábavy zvýšili fyzickou kondici a florbalové dovednosti. Přípravka FBC Lipník, trenéři Radim Symerský a Aleš Bezděk v sezóně 8 turnajů. Tým elevů FBC Lipník, trenéři Jan Šromota a David Klinkovský v sezóně 9 turnajů. Tým Mladších žáků FBC Lipník, trenéři Petr Novák a David Hřivna v sezóně 8 turnajů. Starší žáci FBC Traweko Lipník trenéři Ondřej Kulda a Václav Venclík postoupili mezi 6. nejlepších týmů a v nástavbě skončili na 5. místě A tým mužů FBC Cannibals Lipník v lize Olomouckého kraje 4. místo. 2. týmy mužů B+C FBC Lipník v přeboru Olomouckého kraje skončili na 5. a 7. místě. Trenéry mužů byli Honza Šromota a Jan Trlica. Veteráni FBC Lipník se umístnili v lize veteránů Ol a MS ligy na 3. místě. Na finále veteránů v České Lípě vybojovali bronzovou medaili. Starší žáci jeli na turnaj Ostrava cup. V základní skupině prohráli s TJ Slovan Havířov 3:5, FBC Ostravou žlutí remíza d5:5 a v posledním zápase porazili 6:1 FBC Ostrava šedí. V tabulce jsme skončili na 2. místě. V 1. kole play off nám byl nalosován FBC TJ Sokol Frenštát p/R. a my prohráli 1:2. Mladší část mužů a juniorů FBC Lipník se v létě 2023 zúčastnila poprvé turnaje Falcon Open Air v Holešově, kde skončili na 3. místě. Turnaje Hornets cup v Rožnově p/R a Open Game v Brně muži skončil vždy v 1. kole play off.

Klubové slevy:

Prodejna a eshop Město Lipník nad Bečvou