Starší žáci a dorostenci FBC Lipník

Starší žáci FBC Zeal Lipník odehráli dva zápasy ligy v Mohelnici. V prvním zápase prohrávali proti vedoucímu týmu Uničova po druhé třetině 0:4, ale po heroickém výkonu ve třetí části dokázali zápas otočit na 5:4. Hattrick dal v zápase František Nakielný. Bohužel ve druhém utkání nám chyběly síly, které jsme nechali v prvním utkání a my jsme prohráli s B týmem Olomouce 5:8.

Další dvě utkání jsme prohráli o jarních prázdninách s týmy Přerova a Hranic, protože většina týmu byla na plánovaných pobytech na horách.

Starší žáci FBC Zeal Lipník v posledních zápasech ligy Olomouckého kraje neokusili hořkost porážky. Vyhráli nad Prostějovem 10:3, Droždínem 7:1, Mohelnicí 8:1, Olomoucí B 8:2 a remízovali s týmy Olomouce A 7:7 a Šternberkem 3:3. Díky těmto výsledkům se v celkovém pořadí ligy umístnili na pěkném 5 místě. Naši starší žáci dokázali jako jediný tým z celé ligy, aspoň v jednom zápase porazit oba suverénní týmy Uničova a Přerova.

Starší žáci se zúčastnili mezinárodního florbalového turnaje Hummel Open Game v Brně.

V základní skupině jsme porazili Sokol Gulivers Brno 6:1, Pardubice 4:2 a Šumperk 3:2. a prohráli jsme s Tatranem Střešovice 1:6. Druhé místo ve skupině nám určili do prvního kola play off Litevský celek Rubene KSS. První půli zapasu jsme soupeře drželi v obranné pásmu, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Soupeř 8 vteřin před konce první půle nám dal z rychlého brejku gól. V druhé půli jsme měli opět mnoho šancí na vstřelení gólu,ale soupeř trestal naše chyby z rychlých brejků. František Nakielný dal sice gól v našem oslabení, ale to na výhru a další postup to nestačilo. Pro kluky byl turnaj cennými zkušenostmi do další sezóny.

Mladý tým dorostenců doplněn staršími žáky letošní rok sbíral hlavně zkušenosti pro příští sezónu. V některých zápasech dokážeme držet tempo se zkušenějšími týmy v jiných se to nepovede. Ve svým posledních zápasech sahali v několika případech po bodu i vítězství, ale podařilo se to jen ve dvou případech. V příští sezóně bude kompletní tým určitě bojovat o příčky vyšší.