Výsledky mužů po polovině sezony

Muži sehráli v neděli 18. 11. svůj poslední dvojzápas před zimní přestávkou. Pokud bychom se podívali na výsledky v dosavadní sezóně, tak by se daly přirovnat k jízdě na horské dráze. Kluci zažili výborné momenty i chvilky plné zmaru.

Vše začalo v Litovli, kde se 15. 9. konaly první dva zápasy. Tady jsme plně dokázali, že předsezónní tréninky a turnaj na oslavách 20. výročí založení klubu nás dokázal rozehrát natolik, abychom byli schopni přehrát své soupeře. Výhry 3:2 nad Troubelicemi a především vysoká výhra 11:0 nad Vikýřovicemi nás naplnily optimismem a sebedůvěrou do dalších zápasů.

Vystřízlivění však přišlo hned na dalších zápasech. Na turnaji v Uničově jsme pouze remizovali 1:1 s Uničovem a následně prohráli 3:4 i s Vikýřovicemi. Ano s těmi Vikýřovicemi, kterým jsme před dvěma týdny nastříleli 11 gólů. Zmar pokračoval i na dalším výjezdu do Senice na Hané. Tady nás přehrál Prostějov poměrem 1:10 a s Lutímen jsme jen tak tak remizovali 4:4. Nic nešlo podle plánu, míčky odskakovali, byli jsme všude druzí a i přes viditelnou snahu a nasazení se nedařilo dostat se z tohoto kolotoče neúspěchů. Nezbývalo nic jiného než poctivě trénovat a doufat, že se karta otočí.

Pomyslný zlom přinesl turnaj v Postřelmově. V prvním zápase na náš tým čekal dosavadní lídr tabulky Orel Jednota Troubelice. Toho jsme ze začátku možná trochu zaskočili a po hezkých kombinacích se dostali do vedení hned v úvodu zápasu. Ve zbytku bylo evidentní, že můžeme s tímto soupeřem nejen držet krok, ale i ho herně předčit. Šlo vidět, jak si kluci začínají věřit. Nakonec však i soupeř ukázal svoji sílu. V závěrečném tlaku se mu podařilo vyrovnat a následně zápas otočit na 3:4. Tato další prohra nás však nezaskočila, jak chutná porážka už jsme věděli. Zlepšená hra nás naopak nakopla do dalšího zápasu s Postřelmovem. Domácí tým jsme porazili 3:2 a snad i zlomili zápasovou smůlu.

Na začátku článku zmíněné zápasy z neděle 18. listopadu pro nás dopadly výborně. Na palubovce vzdálené Libiny jsme porazili Přerov vysoko 12:5 a Arktic Olomouc 6:3. Získané body nás katapultovaly na třetí místo tabulky. Fakt, že i přes horší výsledky se nacházíme takto vysoko, vypovídá o tom jak je letošní ročník Olomouckého přeboru mužů vyrovnaný a všechny týmy hrají dobrý florbal.

V dalším kole soutěže se naši hoši nepředstaví a mají tedy o něco delší zimní přestávku. To však pro nás nesmí znamenat povolení z tréninkového tempa. Pokud si chceme přenést herní pohodu i do druhé poloviny sezóny, bude potřeba hodně práce. Motivace je o to větší, že příští zápasy 26. 1. 2019 se muži poprvé v historii představí na domácím hřišti v naší nové sportovní hale. Chtěli bychom vás tímto také na naše zápasy pozvat. Přijďte poslední lednovou sobotu klukům fandit a vyhecovat je k co nejlepším výsledků. Těšíme se na vás!

Kalendář Muži

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Klubové slevy:

Prodejna a eshop Město Lipník nad Bečvou