Úvod sezóny starších žáků

První dva zápasy odstartovali na domácí palubovce, kde první zápas proti Olomouci B pohodlně vyhráli 6:2. Úvodem druhého zápasu proti Mohelnici jsme vedli 2:0, ale ze dvou chyb jsme následně obdrželi dva góly. Ve druhé a třetí třetině kluci zabojovali a vyhráli 6:4.

Druhé kolo ligy Ol. kraje jsme hráli v Prostějově. V prvním zápase proti Šumperku jsme remizovali 3:3. Kluci v tomto zápase předváděli kvalitní florbal a v první třetině jsme vstřelili dva góly. Ve druhé byl stav stejný, ale úvod třetí třetiny byl pro nás kriticky, když jsme z nevynucených chyb dostali nejprve gól na 2 :1 a hned poté gól na 2:2. Kluci se ale nevzdali a zabojovali a 5 minut před koncem jsme dali gól na 3:2. Stačilo pouze udržet výsledek, ale bohužel tady se projevil nás omlazený tým, kde chybí zkušenosti a 1 minutu před koncem zápasu jsme dostali vyrovnávající gól. Druhý zápas proti domácímu celku Prostějova jsme prohráli 5:12. Výsledek tomu neodpovídá, byly jsme cely zápas rovnocenný soupeř, akorát ve vyložených šancích jsme nedávali góly proto tak vysoká prohra.

Jan Šromota

Oslabení starší žáci FBC Lipník odcestovali do Uničova, kde odehráli další dva zápasy Olomoucké ligy. Po úvodním utkání domácích se na hrací plochu dostali také naši žáci, které čekal tým Lutína. Tento duel byl pro kluky hodně nevyspytatelný, jelikož tým Lutína potrápil některé kvalitní celky a naopak se trápil s těma slabšími. Zápas začal ve velkém tempu a hned ve 4. minutě šel soupeř do vedení po zmatku u našeho vlastního brankáře. V dalších minutách se hra trošku uklidnila a to taky díky naší kontrole míčku, díky čemu se povedlo v 9. minutě srovnat na 1:1, dokonce třetiny zbývaly 3 minuty a kluci navýšili skóre na 3:1. Na začátku druhé třetiny se samostatným únikem blýskl Václav Kuchař, který o necelé 2 minuty zkompletoval hattrick. Vývoj zápasu se klaněl k našim nohám, ale tým Lutína se začal lépe pohybovat a ke konci druhé části snížil na 2:5. Třetí část přinesla opět tempo a zápas nahoru dolu,který lépe vyhovoval lipenským hráčům. O tom všem ví své brankář Šimon Nykl, který už Lutínu nedovolil ani jednu branku. Poslední třetina skončila poměrem 0:3, kdy Václav Kuchař opět bodoval a za tento zápas nasbíral 6 kanadskych bodů (5+1). Konečný výsledek Lutín-Lipník 2:8. Druhý zápas proti silnému Šternberku bohužel nevyšel. Soupeř byl velice aktivní v napadání i ve hře s míčkem. V prvních 5 minutách se Lipník rval a bojoval a byl víc než vyrovnaným soupeřem. Následující minuty jen přihrávali Šternberku, tlak který měl dokázal využít a zaslouženě tak vyhrál první třetinu 3:0. Nástup do druhé třetiny se našim povedl, po krásné přihrávce o mantinel běžel Vaclav Kuchař na brankáře a bohužel nastřelil jen tyč. Kluci bojovali co jim síly stačily, ale Šternberk svými šancemi nepohrdá a tak zvýšil na 5:0. Ve třetí třetině to už byl florbal na jednu branku, kde soupeř postupně navyšoval své vedení, až na konečných 10:0.