První turnaje mladších žákú

První turnaj – Olomouc

Mladší žáci po náročném soustředění, které bylo zaměřené na fyzičku, otevřeli sezónu 16.9. na turnaji v Olomouci. Ml. žáci nastoupili do prvního zápasu této sezóny proti domací Olomouci. Kluci hned v úvodu nechali po strannách utéci hráče Olomouce, kteří takových chyb využili a vedli 2:0. Do konce první poloviny se však povedl obrat na 2:3. Druhá polovina zápasu, opět prvních 5 minut, kdy se kluci zapomněli v šatně a Oloumouc otočila skóre na svou stranu. Zbytek zápasů se předvaděli krásné florbalové akce na obou stranách. Konečný výsledek tedy skončil 5:5, kde si týmy vzali po 1 bodu. Hned první a druhý zápas kluky čekali těžší soupeři a jako druhý byl tým Šumperka. Tento zápas velice napověděl, že soustřední opravdu k něčemu bylo, i tak bojovný a fyzický zápas bohužel končil prohrou 1:5. Kde má velkou zásluhu brankářka Michaela Horková, která svůj tým několikrát podržela. Utkání z mančaftem Litovle byl spíše o nepodcenění soupeře. Avšak nováček hodně kousal a to hlavně z brejkových situací, ze kterých se takhle 3 prosadil. Konečný stav však skončil 4:3 pro naše borce. V posledním zápase turnaje narazili na nováčka z Nákla. Tento zápas byl velice podobný tomu předešlému, střelecká nepřesnost a zmatek v útoku stačila pouze na dvě branky, ale i tak to stačilo na vítězství 1:2. Mladší žáci se tedy na svém prvním tunaji umístili na 3. místě, kde měli shodně bodů s Olomoucí, ale bohužel horší počet vstřelených branek.

Domácí turnaj

Na druhý turnaj se nemuselo nikam cestovat, protože jsme tento turnaj pořádali v naší nově SH.
Mladší žáci v prvním utkání hráli proti týmu Lutína. Tento zápas byl velmi důležitý, jelikož se v minulosti stalo, že tyto dva týmy bojovali o medailové pozice a mnohokrát rozhodovaly právě vzájemné zápasy. Kluci předváděli týmovou a přesnou hru, kdy měli míček po vetšinu zápasu pod kontrolou a zaslouženě vyhráli 3:1. Další zápas s Přerovem už byl o něčem jiném, naše neproměněné šance a štěstí soupeře ustanovily skóre 2:4. Třetí zápas naše hráče čekala Litovel, tento soupeř nám na minulém turnaji dělal veliké problémy (4:3), ale „co bylo včera neni dnes“, kluci v tomto zápase jasně kontrolovali hru, jen opět střelecká nepřesnost ustanovila skóre 3:0. Poslední soupeř byl tým Hranic,v tomto zápase to byly gólové hody, ve kterých kluci nastříleli pouze 4 góly a prohráli 9:4, ale i tak se na domacím turnaji umístili na bronzové příčce. Děkuju fanouškům a pomocníkům za pořádání turnaje.

Zatím poslední turnaj v Uničově

Třetí turnaj se odehrál na palubovce Uničova. Kluci sehráli první zápas proti týmu Šumperka, kde celý zápas bylo na co koukat. První polovina byla z lipenské strany ospalá, kde jen díky brankáři a jeho tyčkám byl stav 2:4. Do druhá půle však nastoupil uplně jiný tým. Tlak, který kluci nasadili v posledních 5 minutách, přinesl snížení na 3:4. Pouhé 3 minuty do konce a time out. Tento zápas jestě nebyl ztracen, což se taky ukázalo, v neuvěřitelném závěru kluci otočili stav na 4:6. Šumperku se ještě v závěru povedlo snížit na 5:6. Druhý zápas proti Hranicím byl úplně jiný a přitom se podobal „jako vejce vejci“. V první půlce kluci nechávali hranice jít do brejků a spravedlivě prohrávali 1:5, ale v druhé půlce opět přišli na to jak se hraje a v posledních minutách se opět dočkali otočení stavu na 7:5, kde má velkou zasluhu Daniel Dohnal, který nastřílel 4 góly. Hranice ještě 3 sekundy před sirénou snížili na konečných 7:6. Další zápas proti domacímu Uničovu uz chyběly síly, alespoň tak to v první půli vypadalo. Avšak zlepšená hra a chtění dát góly nic nepřinesla, jen protiútoky a góly Uničova (2:6). Poslední utkání proti Droždínu si kluci na pokraji sil pohlídali a kontrolovali míček po celý zápas, ve kterém vyhráli 6:1.
V konečném pořadí obsadili 2.místo, což je zatím nejlepší umístění z dosavadních turnajů.