První turnaje elevů FBC Lipník

První turnaj – Prostějov

První turnaj elevů v nové sezóně na konci měsíce záři s čerstvými trenéry (tatínky) ve složení Grondol a Smetana dopadl na výbornou. Nástup na hřiště v Prostějově naši chlapci ukázali, že jsou ve skvělé formě a na vrcholu elevske skupiny a porazili bez větší zátěže tým z Olomouce (Rangers). Výsledek byl uchvacující na obou hřištích. Bohužel, jak to tak bývá, u nás se to vždy potvrzuje, kluci byli namlsaní a ego zahrálo velkou roli v druhém zápase proti Olomouc Stars, kdy prohráli jakoby hráli za přípravku, chyba vedle chyby, otevřená hra před naší brankou. Prostě hrůza🤨. Prohra byla v desítkách míčků.

Další zápas proti Prostějovu byly síly vyrovnaný, nicméně naší se chytli za nos a začali opět hrát svou skvělou hru. Zápas byl krásný, tam, zpátky, přihrávky, někteří si i zasolovali a přesto, že se Prostějov snažil a nechtěl nám dát výhru zadarmo, naši borci je rozsápali, jako dravá zvěř svou kořist.

Poslední zápas byl proti Šternberku, kluci Šternberští s holkama byli skvěle připraveni a věděli, že jdou do hry ze stejně silným soupeřem a samozřejmě naše hráče nepodcenili. V první polovině byla hra krásně vyrovnaná a všichni skvěle hráli, rychle přesné přihrávky, výstřeli na bránu, dorážky, prostě vše co FAJNEJ florbal má mít 😁. Po prvním poločase byl zápas téměř vyrovnán. Vedli jsme zhruba o dva góly. Bohužel poslední polovina byla znát na všech hráčích. Byla vidět únava, začínali se dělat chyby. Náš tým ale zvedl hlavu a rozhodl se, že si půjde pro třetí vítězství a tak se začali dít věci, průbojnost, přihrávky, obrana branky, vše začalo skvělé fungovat a naši borci ukázali posledním vítězstvím, že jsou skvěle připraveni na novou sezónu a pokud si to nepokazí, budou v této sezóně velice aktivní a respektovaný tým pro celý Olomoucký kraj. Ještě jednou jim za dnešní skvělou hru všem děkuji a chválím přípravu trenérů, kteří jim za ty roky dali toho tolik, že věřím v úspěchy i do dalších utkání… FBC LIPNÍK.

Pavel Smetana

 

Druhý turnaj – Uničov

Druhý turnaj v měsíci říjnu jsme odehráli v Uničově. Jako vždy domácí pořadatelé postavili co nejmenší hřiště ale dle pravidel, kvůli svým střelcům z dálky (((. První zápas proti domácímu týmu jsme drželi krok první půli, i když hráči Uničova byli i o hlavu větší, kluci si hlídali střelce z dálky a poločas jsme prohráli o gól. V druhém poločasu jsme ale nezachytili nástup a „střelci“ domácího týmu během krátké chvilky rozhodli utkání ve svůj prospěch.

Druhé utkání proti Mohelnici stejný průběh utkání jako proti Uničovu (((. Opět jeden čahoun v týmu a kluci se i někdy báli jít do střel, protože rozhodčí moc nepískali došvih jeho florbalky. Třetí utkání proti Lutínu byla parádní exhibice našich hráčů. Kluci od první minuty pěknými nahrávkami a kombinacemi navyšovali skóre a i když jsme jeden gól dostali, více jak 10 jsme dali. Hattrick v tomto utkání na svém prvním turnaji v týmu elevů si dal Bruno Haluška.

V posledním utkání jsme v poločase utkání proti Šumperku vedli o dva góly. Skvěle chytal Dominik Boháčik, který některými zákroky aspiroval na zlatý míček, ale opět v druhé půli se nám nepodařilo eliminovat jednoho střelce a tým Šumperka utkání otočil. Kluci skončili na 4 místě. Pozitivní informace byla bojovnost a nasazení ve všech zápasech a taky na silné soupeře nejeli nejlepší hráči našeho týmu. Nedostatky osobní obrana, jsme dlouho na míčku a málo přihrávek mezi hráči. Do příštího turnaje vypilujeme, abychom ukázali soupeřům, že jsme opět silnější. ))

Jan Šromota

Kalendář elévové

Únor 2024
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Klubové slevy:

Prodejna a eshop Město Lipník nad Bečvou