Muži B zvládli vstup do sezóny

Premiérová utkání se uskutečnila v Olomouci, kam mužstvo vyjelo 25. září. Střetli jsme se zde s týmy z Postřelmova a Droždína. Nastoupili jsme v počtu čtrnácti hráčů včetně velezkušeného golmana Pavla Váni, který hned v prvním zápase, plném osobních soubojů a fyzických střetů, musel vytáhnou několik skvělých zákroků. Jeden z nejdůležitějších přišel v závěrečné třetině, kdy za stavu 2:2 napravil zaváhání naší obrany a vychytal samostatný únik hned dvojice soupeřových hráčů. I přes snahu celého týmu se však protivníkovi podařilo vstřelit gól a první zápas pro nás tak znamenal prohru v poměru 3:2.

skupina

Druhý zápas ve znamení pevné obrany

V dalším zápase proti týmu z Droždína jsme zapracovali na obraně a dvě třetiny se tak hrálo nerozhodně 0:0. Ani jeden z týmů nechtěl udělat první chybu. Prvního a jediného gólu se fanoušci i hráči dočkali až ve třetí třetině. Nečekanou střelou z poloviny hřiště se prosadil Tomáš Koláček. Velkou zásluhu na tomto úspěchu měl i výborně clonící Ondřej Šlosar. Konečný výsledek 1:0 znamenal první vychytanou nulu pro našeho golmana a především první výhru pro náš tým.

zehry

Odplata v Kostelci na Hané

O zajímavé situace nebylo nouze ani v dalších napínavých zápasech v Kostelci na Hané, kam družstvo vyjelo 21. října. V prvním zápasem jsme měli dvojnásobnou motivaci, protože jsme opět střetli s našim přemožitelem z minulého kola – tedy s mužstvem z Postřelmova. Hned v první třetině se bohužel zranil hráč s magickým číslem 77, Lukáš Onderka, který nastupoval na pozici centra druhého útoku. Nedlouho nato se však o mnoho radostných chvil zasloužil náš první útok ve složení Martin Němeček (3+0), Jan Šromota (0+3) a Jiří Gonda (2+0). Toto útočné komando překvapilo soupeře smrští hned pěti gólů v první třetině Po dvou přesných štřelách si připsali Němeček a Gonda, další vstřelil výborně hrající obránce Schneider (1+0). Soupeř se sice snažil dvěma góly v třetí třetině vzdorovat, Němeček však v závěru dovršil hatrick. Naše družstvo tak, po napínavých 36 minutách slavilo výhru 6:2 a vrátilo Postřelmovu porážku.

Bitva proti mistrům

Ve druhém zápase jsme se utkali s mužstvem Jeseník B. Tito borci dokonce v loňském roce vyhráli Olomouckou soutěž mužů, a proto se pro nás stali ještě větší výzvou. Soupeř, ač v menším počtu než náš tým, disponoval zkušenými a běhavými hráči, kteří nás velice trápili. Pozměnili jsme sestavu, dali do zápasu vše a za vyrovnaného stavu 2:2 všem ukázali, že jsme silní kluci z okolí Lipníka. Chytrou přihrávkou skrz brankoviště našel Ondřej Zdráhal (0+1) volného Martina Boudu (1+1), jenž svojí premiérovou trefou strhl vítězství na naši stranu. Nakonec jsme si tedy domů odvezli 6 bodů, za které jsme velmi rádi.

V sobotu 5.11 vyjíždíme do Uničova na naše další zápasy, kde by jsme se s Vámi rádi viděli. Věříme, že nastoupíme v ještě lepší kondici a zápasy pro nás budou jednoznačné.