Muži B přivezli další body

V sobotu 5.11. vyjeli Muži B do Uničova, aby odehráli další dva zápasy. Tentokrát na nás čekal lídr tabulky FBC Olomouc C a pořádající tým FBC ZŠ Uničov B. V těchto střetnutích jsme se museli obejít bez důležitých opor týmu Lukáše Onderky, Ondřeje Zdráhala a Tomáše Koláčka. Naopak se do sestavy vrátili Jiří Janýška, Lukáš Vícha nebo Ondřej Vlček a ke svým prvním ukáním nastoupil i brankář Martin Kresta.

Výhra proti prvnímu v tabulce

Už před prvním zápasem proti Olomouci bylo jasné, že nás čeká zatím nejtěžší zápas v sezóně. Nejenže náš soupeř okupoval první příčku v tabulce, dokonce v sezóně ještě neprohrál. Své kvality ostatně ukázal už v první třetině zápasu, kdy se ve čtvrté minutě dostal do vedení 0:1. Náš tým našel odpověď až ve druhé třetině. Střelu Ondřeje Vlčka (0+1) z pravé strany sice brankář zastavil, ale neudržel a skákající míček doklepl do sítě Vojtěch Zdráhal (1+0). Jeho premierová trefa vrátila zápas opět do nerozhodného stavu.

skupina2

V poslední třetině jsme nechtěli hrát na remízu a snažili se zrychlit tempo hry. Naše úsilí přineslo ovoce už ve druhé minutě. Ondřej Šlosar (1+0) si výborně našel u levého mantinelu míček a střelou z úhlu překonal soupeřova golmana. O tři minuty pozdeji poslal Marek Sirotný (0+1) kolmou přihrávku na Tomáše Šlosara (2+0), který střelou mezi nohy zvyšoval na 3:1. Zaskočený soupeř se v závěru snažil o vyrovnání a zkoušel dokonce hru v šesti bez golmana. Toho využil opět Tomáš Šlosar, když svým druhým golem v zápase upravil na konečných 4:1. Podařilo se nám uštědřit soupeři první porážku v sezóně a ukořistit důležité tři body. O tento úspěch se ve svém premiérovém utkání výborným výkonem zasloužil i golman Martin Kresta.

Vyrovnaná partie s Uničovem

Další zápas proti pořádajícímu týmu FBC ZŠ Uničov B jsme začali lépe ně ten předchozí. V polovině prvního dějství jsme využili přesilovku za špatné střídání soupeře. Tomáš Šlosar (0+1) našel přihrávkou zpoza branky Martina Němečka (1+0), ten potvrdil pověst střelce a střelou k levé tyči otevřel skóre. Další gól jsme přidali v další třetině. Po spolupráci Jana Šromoty (0+1) a Jana Schneidera (2+0) se podařilo skórovat druhému jmenovanému a to opět v přesilovce, kterých nám soupeř v zápase dopřál rovných pět. Potom se však do hry dostalo také domácí mužstvo a dvěma góly v závěru druhé třetiny se mu podařilo srovnat.

V poslední třetině jsme chtěli zabrat a urvat další tři body. K tomuto cíli nás hned v úvodu závěrečného dějství posunul po individuální akci opět Jan Schneider. Jednogolový náskok jsme drželi do začátku osmé minuty, pak protivník vyslyšel prosby domácího publika a podařilo se mu opět srovnat. V závěru se obě mužstva tlačila do zakončení. Nejblíže k němu měl asi Jan Schneider. V posledních sekundách vyslal na branku projektil, který se však od tyče odrazil skrze brankoviště mimo. Náš nejproduktivnější obránce se sice nedočkal hatricku, ale náš tým si mohl odvést alespoň bod za remízu 3:3.

Další zápasy nás čekají 26.11. v Kojetíně a to proti týmům Fbc Falcons Šternberk B a Orel Jednota Troubelice.