Kluci a holky přípravky FBC Lipník

Letošní sezóna přípravky prošla generační obměnou, neboť téměř všichni pokročilí florbalisté přešli do starší kategorie elevů. Díky tomu potřebují kluci a holky čas, než se správně naučí základy florbalu a zdokonalí techniku hry a vedení míčku. Díky tomu se snažíme tým naučit bojovat a mít radost z pohybu.

První turnaj v září se konal v Přerově. Osmičlenné družstvo s brankářkou Veronikou Venclíkovou vybojovalo třetí příčku. Bylo to příjemné překvapení, neboť polovina týmu trénovala teprve od září, a tak když začátečníci skórovali, měli z toho radost nejen děti, ale i jejich rodiče. Šlo si všimnout v pokroku těch dětí, kteří navštěvují florbal druhým rokem, stali se lídři týmu a ti co začínají se od nich velice rychle učí, jak mají hrát na zápasech. Všichni měli radost z medailích, které si vybojovali.

Na další turnaj jel náš tým do vzdáleného Jeseníku. Náročná cesta se projevila i na hře celého týmu. Každý zápas chytal jiný hráč či hráčka z pole, protože zatím se nenašel/a žádný/á stabilní gólman/nka. Má to i svoji pozitivní stánku věci: učí to děti, vidět florbal i z pohledu brankáře, tedy, že není vždy lehké zabránit gólu. I když Lipník prohrál všechna utkání, trenérka v herním projevu viděla týmový potenciál a snahu poprat se o stupně vítězů na dalších turnajích sezóny.

Kateřina Šromotová

Kalendář přípravka

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Klubové slevy:

Prodejna a eshop Město Lipník nad Bečvou