Elévové v druhé polovině sezóny 2018-2019

Letošní sezónu máme mnoho šikovných hráčů elévů, kteří na každém tréninku a v každém zápase na turnajích ukazují své florbalové dovednosti. Nejlepší pětka elévů jezdí hrát pravidelně na turnaje s mladšími žáky a tak na turnajích elévů hrají jen když se neprolínají turnaje těchto kategorií.

Začátkem února jeli elévové na turnaj do Hranické Naparie. Začátek vypadal slibně, vítězstvím nad domácími Hranicemi bylo úchvatné. Na to, že složení není topové, naši se nenechali zaskočit a nasadili proti Hranicím hned od začátku. Kombinačně i střelecky měli navrch. Po prvním poločase jsme vedli 8:0. V druhé půli se hranice probudili a začali se snažit. Ale nepomohlo jim to a zápas skončil 13:1. Zápas s Lutínem byl o nervy. Kluci a Lutinske holky samozřejmě podcenili a tak dopadl i výsledek. První poločas sice naši vedli o dva góly, ale v druhé polovině začali sekat chybu za chybou a neskutečně otevřeli obranu. Výsledkem byla výhra jen 10:7. Další dva zápasy proti Přerovským týmům Plamenům a Ďáblům nás bohužel zdolali na obou hřištích, ale kluci se snažili a nedali jim nic zadarmo. Rozdíl byl v obou případech o pár branek. Jelikož se po prvním prohraném zápase rozehrály Hranice a porazili jeden tým Přerova a Lutín, pro naše hráče v minitabulce smolně zbylo 4 místo.

Elevové odehráli turnaj v Senici na Hané kde porazili týmy Litovle a Prostějova, remízovali s týmem Šternberka a prohráli o dva góly s týmem z Lutína. Na turnaj skončili na 3 místě. Na další domácím turnaji v nové sportovní hale v Lipníku kluci a holky elévů porazili tým Uničova a Prostějova. V dalším utkání jsme prohráli s Mohelnicí s vítězem turnaje s týmem z Litovle o pár branek. V posledním zápase turnaje porazil nečekaně tým Uničova Litovel a v minitabulce 6 bodových týmů jsme o gól skončili druzí, třetí byl tým z Uničova, čtvrtý byl Lutín a pátý Prostějov.

Poslední turnaj našeho klubu FBC Lipník letošní sezóny odehrál tým elévů FBC Traweko Lipník v Hranicích. Oba týmy kluků s Bárou bojovali v každém zápase na obou hřištích o vítězství. Porazili jsme domácí tým Hranic a Olomouce a prohráli o pár branek s týmy Šumperku a Přerova. Třetí místo a medaili si všichni odvezli domů.

Co dodat na závěr letošní úspěšné sezóny elévů? Opouštějí tuto kategorii hráči, kteří odehráli celou sezónu s mladšími žáky. Ti jsou skvěle připraveni i když příští sezónu budou patřit díky výpad ročníku 2007 k nejmladším týmům soutěže. Zbylí hráči elévů, kteří budou hrát příští rok se dvěma holkama, Barčou a Verčou umí vše, aby opět bojovali v každém zápase o vítězství. Jako poděkování celému týmu za odehranou sezonu je účast kluků a Barčy na florbalovém turnaji Ostrav cup. Tak držíme palce, aby se jim dařilo a ukázali jako minulý rok, že se žádného soupeře nebojíme.

Trenéři letošní sezóny kategorie elévů byli Jan Šromota st., Lubomír Grondol, Pavel Smetana a Marek Malíř z druhého týmu elévů z Loukova.