Dvě výhry mužského Béčka!

V neděli 11.2. se tým mužů B vydal na důležitý turnaj do Litovle, kde je čekal zápas s přerovskými Bisony a také s posledním týmem tabulky – Postřelmovem B. Před tímto turnajem se Lipník B nacházel na předposledním místě, a tak musel bezpodmínečně vyhrát souboj s Postřelmovem.
FBC Lipník B – IBK Bisons Přerov 5:4
Bisoni se před tímto zápasem nacházeli na třetím místě tabulky a z toho možná pramenilo podcenění našeho týmu. Na Přerov jsme vletěli doslova od prvních minut, kdy jsme první třetinu vyhráli 2:0. Koncentrovaný herní projev a radost ze hry nám pomohla i v druhé části, kdy jsme přidali další tři góly. Pětigólové vedení se zdálo jako dostatečné, a tak jsme si sami na sebe ušili past a začali hrát nesoustředěně a soupeři dovolili zápas výrazně zdramatizovat. Jejich branka z přesilovky a dva rychlé góly ze hry nás znervóznili. Půlminuty před koncem se Přerovu povedlo snížit na rozdíl jedné branky, naštěstí jsme si výhru o jediný gól dokázali uhlídat.
FBC Lipník B – TJ Postřelmov B
Zhruba první polovinu zápasu s Postřelmovem jsme hráli sice houževnatě a s nasazením, ale bohužel bez kombinace. Hrál se „vesnický“ florbal, a to soupeři vyhovovalo. Není divu, že v polovině zápasu jsme prohrávali 1:2. Naštěstí s přibývajícím časem soupeř fyzicky nestíhal, naopak nám se začalo kombinačně dařit a tak ještě do konce druhé třetiny jsme zápas otočili na 4:2. Třetí třetinu jsme zvládli zodpovědně a nedovolili soupeři komplikaci . Dvěma góly jsme zvýšili celkové skóre na 6:2. Negativně musíme hodnotit 3 vyloučení – ty naštěstí Postřelmov nedokázal využít.
Úspěšným turnajem se nyní Lipník B posunul na čtvrté místo ze sedmi. Čekají nás ještě 4 zápasy a střed tabulky je nesmírně vyrovnaný. Budeme tak muset bojovat v každém zápase, abychom dosáhli dobrého výsledku na konci sezony.