Dorostenci bojují v každém zápasu o body

Dorostenci sehráli v neděli 17.11 už sedmé kolo tentokrát v Šumperku. První zápas proti domácímu celku jsme drželi krok všechny tři třetinu ale bohužel jsem neproměnili vyložené šance a soupeři tam padalo na co sáhl, tím pádem prohra 4:8. Nutno vyzdvihnout hattrick Tomáše Oravy, který svými góly pomohli zdramatizovat zápasu. Druhé utkání proti Vikýřovicím si naši chlapci zpravili chuť a po pohodlném, kontrolovaným vítězstvím 9:3 získali 3 body.

Pomyslný zlom naší hry přinesl poslední zápasy minulého roku. Kdy jsme trošku zapracovali na herním projevu a kluci se konečně začali věřit. Olomouc B se nám povedlo senzačně porazit, celí zápas jsme byly lepší, kvalitnější, důraznější akorát vázlo zakončení. To nás mohlo v konečném důsledku mrzet kdy 5. minut před koncem byl stav 5:5 ale standardkou v útočné polovině soupeře se nám povedl dát rozhodující gól na 6:5. Ustaly jsme konečný tlak Olomouce a odměnou byla výhra. Toto samé nasazení naši borci předvedli i v druhém utkání proti Droždinu, který porazili 5:3 a zapsali si další 3 důležité body do tabulky.

Hned zkraje nového roku se dorost představil na domácí palubovce proti Hranicím a chtěl jim vrátit porážku. Zápas byl vyhrocený ze začátku utkání. nesmíme se divit derby je derby ale kluci nedali Hranicím příležitost soupeři zdramatizovat zápas a vyhráli 7:2.

Vystřízlivění přišlo hned další zápasy kdy kluci nafrnění z předchozích výher úplně propadli proti Uničovu kdy si nechali nasázet 17 gólů a bylo vymalováno. Po trošku důraznějším rozhovoru v šatně se kluci vrátili na zem a porazili Šternberk open 7:1.

Zatím poslední 3. Náročné zápasy dorost odehrál v Přerově. Kdy první zápas dokázal porazit Šumperku 5:4. Byť výsledek vypadá těsně ale naši kluci vedli o 3. góly ale v poslední 5. minutovce si nechali dát 2. góly a ještě se museli dát o vítězství. Druhé utkání proti Mohelnici bylo takové zvláštní. Nejdříve jsme dobře vstoupili do utkání a hned po konci první třetiny jsme vedli o 2 góly ale florbal se hraje na 3 třetiny a pak najednou bum plně se naše obrana roztrhla a soupeři se ne je že povedlo dotáhnout na 4:4 ale i otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Konečný stav 4:5. Velký vliv mělo v tomto zápase několik vyloučení za komentování výroků rozhodčích. V poslední zápase byla vidět únava a kluci dělali spoustu chyb a Přerov toho dokázal využít a vyhrál 2:8. Tým dorostenců je po 14 odehraných zápasech s 21 body na 6 místě.