B tým mužů má za sebou první zápasy v novém roce

B tým vyjel 15. ledna do Uničova na první dvojzápas po krátké zimní přestávce. Jelikož se nám před vánocemi moc nedařilo a prohráli jsme poslední čtyři zápasy, jeli jsme na tato utkání s odhodláním získat co nejvíce bodů i ztracené sebevědomí.

Návrat do Uničova

První zápas proti domácímu týmu z Uničova pro nás nezačal vůbec dobře. V závěru první třetiny se našemu soupeři podařilo vstřelit první branku a my jsme tak na přestávku šli s jednogólovou ztrátou.

Tak jsme to nemohli nechat, a také nenechali. Hned v samotném úvodu druhého dějství srovnal Jan Schneider(1+1) a za pár minut se nám dokonce povedlo převážit misky vah na naši stranu. Po pěkné kombinaci Ondřeje Šlosara(0+1) a Martina Němečka(2+0) jsme vedli 2:1. Těsně před koncem první třetiny našel Lukáš Onderka(0+1) přihrávkou Ondřeje Zdráhala(2+1) a ten navýšil vedení už na 3:1.

V poslední třetině jsme jen stupňovali tlak a přidali další tři góly. První zařídil chytrou střelou tříbodový Ondřej Zdráhal, ten druhý přidal po individuální akci Martin Němeček a ten poslední vstřelil sekundu před závěrečnou sirénou Vojtěch Zdráhal(1+0). Konečné skóre 6:1 nám zajistilo tři body, o které se nemalou měrou zasloužil, také golman Tomáš Pala. Především v úvodu zápasu se mu podařilo zlikvidovat několik vyložených šancí a položil, tak základ pro obrat.

Zápas s lídrem

Pro druhý zápas nás bohužel museli někteří hráči opustit, aby se včas dostali na zápas A týmu, který se časově překrýval s tím naším. V počtu 7 + 1 jsme tedy vyhlíželi dalšího soupeře, kterým nebyl nikdo jiný než dosavadní suverén ligy tým FBS Olomouc C. V náš prospěch hrál fakt, že poslední vzájemný zápas dopadl lépe pro nás. Dokonce jsme jediný tým, kterému se to v sezóně povedlo. Mínusem pro nás zase byla, vedle nesporné kvality soupeře, také dvojnásobná přesila hráčů soupeře na střídačce.

Začátek nebyl úplně špatný. Po první třetině jsme sice prohrávali, ale pouze o jeden gól. V třetině druhé se nám zásluhou Martina Němečka podařilo odpovědět na druhý gól soupeře z úvodu druhého dějství a skóre ukazovalo 2:1 pro Olomouc. Od poloviny zápasu se však začala dostavovat únava a toho využil soupeř a dvakrát během krátké chvíle udeřil. Teď už nás tak jako síly opouštěla i naděje na dobrý výsledek. Což dovolilo soupeři vstřelit dalších pět gólů a my odcházeli s nelichotivým výsledkem 9:1.

I když jsme v druhém utkání pohořeli, tak jsme odjížděli se vztyčenou hlavou a třemi body. Další utkání sehrajeme už tuto nedělí, tedy 5.2. v Olomouci. Pokusíme se předvést co nejlepší hru a vybojovat další cenné body.